Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

Aktualności i wydarzenia

8 czerwca pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia brali udział w festynie organizowanym przez Przedszkole Bajkowy Las w Lesznie.

Tym razem nasze stoisko było bardzo widoczne. Wszystko to za sprawą namiotu z wizerunkiem kleszcza, który na czas festynu użyczyła nam firma Pfizer.

Udzielałyśmy informacji/porad z zakresu profilaktyki palenia tytoniu, spożywania alkoholu, a także ukąszeń przez kleszcze i chorób odkleszczowych. Chętne osoby mogły zbadać u nas zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a przy pomocy alkogogli zobaczyć, jak prezentuje się otaczająca rzeczywistość w sytuacji upojenia alkoholowego. Prowadziłyśmy również dystrybucję materiałów edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej.

Czytaj więcej...

Leszczyńscy policjanci wraz z pracownikami Sanepidu docierają do leszczyńskich szkół w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają". Ostatnio spotkali się z rodzicami uczniów klas VII i VIII w Szkole Podstawowej Nr 4 w Lesznie.

W miesiącu kwietniu br. została zainaugurowana kampania o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają". Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

Istotą kampanii jest rozpowszechnienie, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, informacji na temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy.

Czytaj więcej...

Sezon aktywności kleszczy w pełni. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów 14 maja 2019 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie odbyło się szkolenie pt. "Mały kleszcz-duży problem?".

Do udziału zaproszono dyrektorów i nauczycieli przedszkoli z miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Świadoma zagrożeń kadra pedagogiczna to bezpieczne dzieci. Podczas szkolenia w krótki ale wyczerpujący sposób, z użyciem filmów edukacyjnych/instruktażowych, a także zdjęć, przekazano najważniejsze informacje dotyczące, profilaktyki chorób odkleszczowych, odpowiedniego ubioru, miejsc występowania, a także techniki usuwania kleszczy itp.

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis mz pzh wiw wios
niepodlegla 100 lecie

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

Zadzwoń do nas

Telefon:
65 526 15 15, 65 526 21 97
Fax:
65 526 21 41

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570