Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

Aktualności i wydarzenia

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o zakażeniu HIV lub chorobie AIDS?. Chyba nie...... Mówi się o tym w mediach, szkołach, zakładach pracy. Dlaczego więc ciągle ktoś zakaża się HIV?

Mimo ogromnego postępu wiedzy jaki dokonał się od początku epidemii HIV/AIDS na temat dróg przenoszenia, objawów klinicznych zakażenia HIV, a przede wszystkim leczenia – świadomość społeczeństwa wzrosła w daleko niewystarczającym stopniu.

Czytaj więcej...

W związku z okresem Świąteczno-Noworocznym Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie informuje o przerwach w przyjmowaniu próbek do badań.

Przerwy planowane są w następującym okresie:

  • Laboratorium Badań Wody i Gleby
    w dniach od 11 grudnia 2018r. do dnia 14 stycznia 2019r. laboratorium nie przyjmuje próbek do badań.
  • Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii
    w dniach od 24 grudnia 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r. laboratorium nie przyjmuje próbek do badań.

Za niedogodności przepraszamy!

W dniu 30 listopada 2018r. z okazji Światowego Dnia AIDS , po raz kolejny, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie zorganizowali happening w centrum miasta.

Uczniowie klasy Ic i IIc przeszli ulicami wygłaszając hasła związane z tegoroczną Kampanią społeczną "Mam czas rozmawiać". Na Rynku przy Stanowisku informacyjnym zainteresowani przechodnie mogli zasięgnąć informacji związanych z problematyką HIV/AIDS.

Podczas przemarszu uczniowie przy pomocy sprzętu nagłaśniającego, wygłaszali hasła promujące zasady profilaktyki HIV/AIDS, zachęcano do poddawania się badaniu w kierunku zakażenia HIV w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie w dniach 3,10 i 17 grudnia bieżącego roku oraz podawano adresy innych placówek wykonujących testy i świadczących pomoc osobom żyjącym z HIV.

Młodzież miała przypięte czerwone kokardki, symbolizujące solidarność z żyjącymi z HIV i AIDS, niosła przygotowane przez siebie plakaty, rozdawała broszury i ulotki.

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis mz pzh wiw wios
niepodlegla.gov.pl

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

Zadzwoń do nas

Telefon:
65 526 15 15, 65 526 21 97
Fax:
65 526 21 41

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570