Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

Aktualności i wydarzenia

W dniu 29 listopada 2019r. z okazji Światowego Dnia AIDS, po raz kolejny, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie zorganizowali happening w centrum miasta.

Uczniowie klasy Ic i IIc przeszli ulicami wygłaszając hasła związane z tegoroczną Kampanią społeczną "Mam czas rozmawiać". Na Rynku przy Stanowisku informacyjnym zainteresowani przechodnie mogli zasięgnąć informacji związanych z problematyką HIV/AIDS.

Podczas przemarszu uczniowie przy pomocy sprzętu nagłaśniającego, wygłaszali hasła promujące zasady profilaktyki HIV/AIDS, zachęcano do poddawania się badaniu w kierunku zakażenia HIV w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie w dniach 2 grudnia bieżącego roku oraz podawano adresy innych placówek wykonujących testy i świadczących pomoc osobom żyjącym z HIV. Młodzież miała przypięte czerwone kokardki, symbolizujące solidarność z żyjącymi z HIV i AIDS, niosła przygotowane przez siebie plakaty, rozdawała broszury i ulotki.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie uprzejmie informuje, Krajowe Centrum ds. AIDS po raz kolejny upowszechnia Kampanię "Mam czas rozmawiać" i obchodzony 1 grudnia Światowy Dzień AIDS.

Kampania oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny w tym HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową.

Cele kampanii:

  • nacisk na dialog dotyczący konieczności testowania w kierunku HIV oraz zachęcenie do wykonania testu diagnostycznego, w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD).
  • wzmocnienie przekazu, że rozmowa na te tematy z bliskimi, może przyczynić się do lepszej edukacji, wyższej świadomości na temat konieczności wykonywania testu w kierunku HIV, a w konsekwencji spadku liczby zakażających się osób.
  • promocja edukacji na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową, aby miała ona swój początek w rodzinie i była dostosowana do wieku i potrzeb odbiorców.

Zachęcamy do zainteresowania się materiałami przygotowanymi przez Krajowe Centrum ds. AIDS, w celu promowania problematyki HIV/AIDS, a szczególnie dialogu międzypokoleniowego i testowania w kierunku HIV w punktach konsultacyjno – diagnostycznych.

Czytaj więcej...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie uprzejmie informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS, po raz kolejny, popularyzuje Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV.

Wychodząc naprzeciw osobom zainteresowanym wykonaniem testu w kierunku HIV Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lesznie i Simontowski Instytut Zdrowia zapraszają na bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV. Tymczasowy Punkt Pobrań wraz z poradnictwem okołotestowym został utworzony w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ul. Niepodległości 66, pokój nr 10.

Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z poradnictwa i badania w dniach 25 listopada i 2 grudnia 2019r. w godz. 16:15 – 20:15.

Czytaj więcej...

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis Służba Cywilna pzh wiw wios mz WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU
niepodlegla 100 lecie

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

Zadzwoń do nas

Telefon:
65 526 15 15, 65 526 21 97
Fax:
65 526 21 41

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570