Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie informuje, że 1 grudnia po raz trzydziesty obchodzony będzie Światowy Dzień AIDS.

Głównym celem towarzyszącej mu kampanii „ Mam czas rozmawiać” , która promuje dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV, jest zachęcenie do bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczby osób. Lepiej jest zrobić test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Stosowne informacje zostały skierowane do placówek służby zdrowia – NZOZ celem upowszechnienia problematyki HIV/AIDS wśród kadry medycznej i pacjentów, szczególnie kobiet w wieku prokreacyjnym.

Jak co roku działania informacyjno-edukacyjne, związane z Światowym Dniem AIDS, promujące bezpieczne zachowania chroniące młodzież przed zakażeniem HIV, będą podejmowane w szkołach ponadpodstawowych , którym także przekazano tematyczne materiały z zakresu problematyki HIV/AIDS.

Adresy Punktów Konsultacyjno – Diagnostycznych wykonujących badania anonimowo, bezpłatnie, poparte poradnictwem około testowym znajdują się na stronie KC ds. AIDS: www.aids.gov.pl

Wzorem lat ubiegłych, we współpracy PSSE z III Liceum Ogólnokształcącym , w dniu grudnia 2017r. o godz. 10 00 w Lesznie na Rynku i przyległych ulicach odbędzie się przemarsz uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

Uczniowie przez nagłaśniającą tubę będą wygłaszali hasła związane ze Światowym Dniem AIDS oraz utworzone zostanie Stanowisko informacyjne gdzie zainteresowani przechodnie będą mogli uzyskać informacje i materiały oświatowo – zdrowotne.

PKD Poznań

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis mz pzh wiw wios
niepodlegla.gov.pl

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

Zadzwoń do nas

Telefon:
65 526 15 15, 65 526 21 97
Fax:
65 526 21 41

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570