Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

Konkursy

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę! - inicjatywy promującej zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu.

W roku szkolnym 2019/2020 realizowana jest już IX edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"Adresatami Konkursu są szkoły podstawowe (klasy VI, VII i VIII) zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce. Konkurs skierowany jest zarówno do szkół, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Trzymaj Formę!", jak i do tych placówek, które nie realizują Programu.

Czytaj więcej...

Podsumowanie etapu powiatowego konkursu na mem pt. "Nie daj szansy AIDS" odbyło się w Branżowej Szkole Specjalnej I Stopnia w Lesznie w dniu 12 listopada 2019r.

  • Omówiono rozstrzygnięcie konkursu na mem i wręczono Klaudii Szaj, laureatce etapu powiatowego konkursu, dyplom i nagrodę, ufundowaną przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Lesznie.
  • Zaproszono laureatkę wraz z opiekunem na imprezę wojewódzką, która odbędzie się w dniu 28 listopada 2019r. w kinie "Muza" w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Organizatorem konkursu na mem "Nie daj szansy AIDS" jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu.

Konkurs jest wydarzeniem wojewódzkim, skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Przedmiotem konkursu pt. "Nie daj szansy AIDS" było wykonanie memu, który powinien uświadamiać, że wiedza jest istotnym elementem w profilaktyce zakażeń HIV i chorób przenoszonych drogą płciowa. Powinien zwracać uwagę na konieczność wykonywania testów na HIV, po każdym ryzykownym zachowaniu. Autorzy w swoich pracach mieli zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się w/w tematyką. Warto wiedzieć więcej o drogach zakażenia, towarzyszących objawach, leczeniu i profilaktyce aby żyć bezpieczniej, chronić siebie i innych.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lesznie Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia uprzejmie informuje, że laureatką etapu powiatowego konkursu jest uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa

Klaudii Szaj - uczennicy klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia

Dziękujemy koordynatorowi wychowania zdrowotnego i nauczycielom za rozpropagowanie problematyki HIV/AIDS w środowisku szkolnym oraz uczennicy za podjęcie trudu pogłębienia wiedzy na temat profilaktyki HIV/AIDS i przygotowanie pracy konkursowej.

Czytaj więcej...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie w imieniu Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu zaprasza do uczestnictwa w konkursie dot. profilaktyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego pod hasłem "Nie daj szansy AIDS".

Partnerami i fundatorami nagród w etapie powiatowym są Urząd Miasta Leszna i Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się 16 edycja konkursu. Zadanie konkursowe polegać będzie na wykonaniu przez uczniów memu internetowego pod tytułem "Nie daj szansy AIDS", który będzie propagował wiedzę o zakażeniach HIV i zakażeniach przenoszonych drogą płciową.

Czytaj więcej...

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis Służba Cywilna pzh wiw wios mz WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU
niepodlegla.gov.pl

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

Zadzwoń do nas

Telefon:
65 526 15 15, 65 526 21 97
Fax:
65 526 21 41

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570