Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

Konkursy

Plakat jest gatunkiem artystycznym grafiki użytkowej stosowanej w komunikacji wizualnej z odpowiednią kompozycją plastyczną, fotografią, napisami. Plakat nie tylko informuje, ale przede wszystkim namawia, zachęca, wzywa czy przekonuje. Jego charakterystycznymi cechami są: umowność, metaforyka, wyrazistość, intensywność kolorów. Elementy graficzne co najmniej dorównują informacji tekstowej, z reguły jednak dominują. Napisy są często przetworzone artystycznie.

Dobry plakat wyróżnia prostota: mniej znaczy więcej!

 1. Postanowienia ogólne:
  1. Przedmiotem konkursu pod tytułem „Nie daj szansy AIDS” jest samodzielne przygotowanie plakatu na temat profilaktyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.
  2. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu (WSSE w Poznaniu), Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.
  3. Konkurs organizowany jest we współpracy z powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi z terenu województwa wielkopolskiego.
  4. Partnerem Konkursu jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
 2. Zasięg i warunki uczestnictwa w konkursie:
  1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.
  2. Autorem pracy może być tylko jedna osoba.
  3. Udział w konkursie jest dobrowolny.
 3. Ramy czasowe konkursu: 05.10.2020r. - 20.12.2020r.

Regulamin do konkursu do pobrania TUTAJ.

Stowarzyszenie "Pro Salute" rozpoczyna Doroczną Edukacyjno - Charytatywną Ogólnopolską Akcję "Tulipany Mocy", dotyczącą dzieci z dystrofią mięśniową, która ma na celu zwiększyć wiedzę na temat dystrofii mięśniowej oraz zwrócić uwagę i uwrażliwić społeczeństwo na to, że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową.

Akcja zostanie zainaugurowana podczas I Podlaskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej - Światowy Dzień Świadomości o Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a (DMD) w dniu 07-09-2019, podczas którego, oprócz wykładów dla nauczycieli z województwa podlaskiego na temat DMD, planujemy zainaugurowanie sadzenia czerwonych tulipanów, rozdawanie czerwonych balonów (symbolu dystrofii mięśniowej) oraz podświetlenie kolorem czerwonym budynków instytucji publicznych w Białymstoku (Zaświeć się na czerwono).

Czytaj więcej...

Organizatorem konkursu "Szkoła wolna od używek" na film krótkometrażowy jest Główny Inspektorat Sanitarny, z siedzibą przy ul. Targowej 65 w Warszawie.

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które uczestniczą w programie edukacyjnym „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. W konkursie mogą wziąć udział również szkoły ponadpodstawowe, które nie uczestniczą w programie „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

Pełen regulamin konkursu do pobrania TUTAJ.

Miasto i powiat

 • nadzór epidemiologiczny: 33
 • kwarantanna domowa: 1016
 • izolacja domowa: 375
 • izolatorium zbiorowe: 0
 • hospitalizowani: 7
 • potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 382
 • zgony: 6
 • liczba ozdrowieńców: 174
 • liczba decyzji za złamanie kwarantanny: 4 (łączna kwota 20 000 zł)

Ostatnia aktualizacja:
23.10.2020r. godz. 12:00

INFOLINIA!!!

+48 222 500 115

Całodobowa infolonia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne pod adresem:

https://www.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis Służba Cywilna pzh wiw wios mz WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU
niepodlegla.gov.pl

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570