Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 7:25 do 15:00

KORONAWIRUS - ważne informacje!

Pewne źródło informacji!

Wszystkie publikowane na tej stronie informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

Informacje dotyczące czynnych gabinetów lekarskich i stomatologicznych należy szukać na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia lub Ministerstwa Zdrowia

Informacje dotyczące ograniczeń związanych z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego dostępne na stronach www.gov.pl oraz gis.gov.pl.

Koronawirus: informacje i zalecenia - pytania i odpowiedzi!

Niecodzienna sytuacja związana z epidemią nasuwa nam wszystkim wiele pytań – jak funkcjonuje transport publiczny, do kiedy są kontrole na granicy, komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko. Odpowiedzi na te i inne pytania zbieramy w jednym miejscu, a zakładka jest na bieżąco aktualizowana. Pytania są podzielone tematycznie, a interesujące nas sprawy można zlokalizować, korzystając z wyszukiwarki.

Koronawirus: informacje i zalecenia - pytania i odpowiedzi - kliknij TUTAJ.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie
informuje, że informacje na temat zachorowań wywołanych nowym typem koronawirusa
pochodzącym z Chin (SARS CoV2) są aktualizowane i dostępne na stronach:

Głównego Inspektoratu Sanitarnego (Zakładka Aktualności)
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych (ECDC)
https://www.ecdc.europa.eu/en/novel-coronavirus-china

Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Osoby skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych - wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca, albo zasiłku chorobowego. Dotyczy to osób objętych ubezpieczeniem chorobowym, np. w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia czy prowadzeniem działalności gospodarczej. Świadczenia przysługują także ubezpieczonym, którzy zostali poddani izolacji, w tym izolacji w warunkach domowych.

Czytaj więcej...

Stan danych w mieście i powiecie na godzinę 12.00 w dniu 23.10.2020r.

 • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 33
 • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 1016
 • liczba osób objętych aktualnie izolacją domową: 375
 • liczba osób aktualnie przebywających w izolatorium zbiorowym: 0
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 7
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 382
 • liczba zgonów: 6
 • liczba ozdrowieńców: 174
 • liczba wydanych decyzji za złamanie zasad kwarantanny: 4 (łączna kwota 20 000 zł)

 1. Jeżeli zachorowałeś na Covid 19 uzyskaj od lekarza rodzinnego zwolnienie lekarskie L-4, przebywaj w izolacji domowej, Twoi domownicy objęci są kwarantanną domową.

  Osobom objętym kwarantanną zostanie wydana decyzja administracyjna (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

  Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

  Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

 2. Jeśli jesteś rodzicem ucznia lub przedszkolaka który został objęty kwarantanną w związku z jego kontaktem z osobą zarażoną, również ty wraz z domownikami zostaniesz objęty kwarantanną na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ostatniego kontaktu dziecka z chorym.

  Przygotuj dane domowników (imiona, nazwiska, nr pesel, nr telefonów) i czekaj na kontakt telefoniczny z pracownikiem inspekcji. W razie dużej ilości takich spraw - bądź cierpliwy.

  Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

  Zostanie wydana decyzja administracyjna o okresie kwarantanny (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

  Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

  Jeśli w okresie kwarantanny ktoś z domowników zaczyna mieć niepokojące objawy skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu odbycia konsultacji. Lekarz zdecyduje o potrzebie wykonania testu.

Zamieszczamy link do rozporządzenie zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2020 poz. 1797!!!

Rozporządzenie do pobrania TUTAJ.

Warto sprawdzić:

Serwis Kąpieliskowy

dopalacze

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

zaszczep w sobie chec szczepienia

swiss

aids gov

 narodowy program ochrony antybiotykow

badzmy zdrowi

epuap pca wuw wbizk iziz gis Służba Cywilna pzh wiw wios mz WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU
niepodlegla.gov.pl

Mapa zagrożeń

mapa zagrozen

Archiwum

archiwum

PSSE w Lesznie

Adres
ul. Niepodległości 66, 64-100 Leszno
Dane identyfikacyjne
NIP: 697-10-25-879
REGON: 410-390-570